Koľko žien a detí musí ešte zomrieť, aby sa systém na Slovensku zmenil?

Autor: Martina Jánošíková | 9.2.2019 o 9:36 | (upravené 9.2.2019 o 10:03) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  2122x

Jeden z mnohých prípadov na Slovensku, kde systém súdnictva, prokuratúry, polície zlyháva. Koľko detí a žien musí ešte zomrieť, aby sa kompetentní zobudili? 

V októbri 2018 som išla s dcérkou Karolínkou k lekárovi, nakoľko sa do siedmych rokov dennodenne pomočovala a mala som podozrenie, či to nie je akási choroba. Pán doktor sa pýtal mojej dcérky rôzne otázky a pri jej odpovediach, prečo sa pomočuje ma zamrazilo. Dcérka hovorila, že sa bojí otca, že ju bije a má zlé sny. Prišla som domov, ukázala som manželovi lekársku správu a on to ignoroval. Ja ako zodpovedná matka nie. Keď bola malá v škole, prehľadala som jej skrýše v detskej izbe a našla som schované varechy, vešiaky na oblečenie. V tej chvíli som si povedala dosť a požiadala som okamžite o rozvod 9.11.2018. Zostala som v spoločnej domácnosti, ale malú som mala viac pri sebe, nenechávala som ju s manželom osamote viac, ako to bolo nutné. Žiaľ, nech som robila, čo sa dalo, 12.12.2018 som musela za pomoci policajtov opustiť spoločnú domácnosť, lebo manželova agresivita sa stupňovala. Psychické aj fyzické týranie z jeho strany sa stupňovalo. Po opustení spoločnej domácnosti nastalo peklo pre mňa a maličkú. Manžel ma dvakrát dobil, maličkú jeden deň mal u seba a nedal jej celý deň jesť a piť, len do nej hučal, že nesmie o ňom nikomu hovoriť. Medzitým som bola na prokuratúre v Pezinku, na úrade sociálnych vecí v Senci, na polícii viackrát vypovedať, záznamov od pediatra a mojej lekárky aj z pohotovosti z nemocnice z Ružinova mám viac, ako viem spočítať. Obe sa bojíme manžela, nakoľko sa mi vyhráža smrťou, je si istý, že v tomto štáte nikto neochráni mňa ani moju dcérku. Maličká má traumy, v noci sa budí, plače, má sny, kde jej otec reže nohy, ruky. Záznamy a fotodokumentáciu majú príslušné orgány a NIČ SA NEDEJE!!!! Vrcholom všetkého je, keď som mala mať dávno rozhodnutie o ÚPP, zverenie mojej dcérky do mojej starostlivosti a zákaz priblíženia sa manžela ku mne a zákaz vstupu do môjho obydlia, deň pred rozhodnutím súdu BAIII poslali spis na súd v Pezinku. Veľkou záhadou je, prečo tak urobili, kde je spis, lebo spis nie je ani v BAIII ani v Pezinku! Vedúci v kriminálky v Senci mi povedal, že on nemá vplyv na svoje podriadenú, aby sa v tomto začalo urýchlene konať. Tak načo je vedúci??? 

Dúfam, že nedopadneme s malou tak, ako mi povedal pediater a neurológ. "Zaujímať sa začnú vtedy, keď Vás zabije pani Jánošíková. Taký je totiž systém na Slovensku."

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?